Mustamäele kerkib peagi järjekordne kaubanduskeskus

2009. aastal kehtestas Tallinna linnavalitsus detailplaneeringu, mis lubas Mustamäele Tammsaare tee 102a ja 104a kinnistutele ehitada 95 meetri kõrguse 29-korruselise pilvelõhkuja, mis mahutaks peale äriruumide ka 297 korterit. Arendaja on tänaseks likvideerimisel ning kõrghoone asemel laiutavad kinnistutel endiselt nõukaaegsed garaažikompleksid.

Nüüd asuti aga garaaže lammutama ning uus arendaja Mustamäe Keskus OÜ lubab veel sel aastal alustada hoopis kaubanduskeskuse ehitamist.

Krundi üks omanikke, osaühingu juhatuse liige Hannes Raag ütles, et keskus tuleb Tammsaare tee 104a kinnistule ning kuna projekt ise ja kogu piirkond on ajaga arenenud ning muutunud, muudeti ka hoone funktsiooni. „Praegu on selge see, et meil on ehitusluba rajada maksimaalselt 25 meetri kõrgune ehitis, mille üldpinna suuruseks kavandame 13 000 ruutmeetrit. Hoone täpsematest parameetritest, maksumusest, välimusest ja võimalikest rentnikest on veel vara rääkida,” sõnas Raag. „Teeme tööd ja loodame käesoleva aasta jooksul detailid paika saada, et ehitust alustada. Siis saame juba ka keskuse kontseptsioonist ja projekti valmimise ajakavast lähemalt rääkida.”

Tallinna linnaplaneerimise ameti edastatud vastusest selgus, et hoonesse on muu hulgas kavandatud kino, kohvik, restoran, supermarket ja väiksemad kauplused.

Tulevase kaubanduskeskuse lähedal Mustamäe linnaosas asuvad ka Mustika ja Magistrali keskused. Linn algatas eelmisel aastal veel ühe kaubakeskuse rajamiseks planeeringu ka Vilde tee 101 kinnistule ehk rahvakeeli Szolnoki kvartalisse.

Linnaosavalitsus lubas juba 2013. aasta kevadel korraldada vajaliku detailplaneeringu väljapaneku ja avaliku arutelu, kuid tänaseks pole planeeringufaasist edasi jõutud. Planeeringu algatamist taotles Kinnisvaravalduse AS koos K-Projektiga.

Info allikas: ärileht.ee


Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *