Mustamäe linnaosavalitsus omavolitseb looduskaitsealal

sytiste-mets-525x525Augustis pani Mustamäe linnaosavalitsus looduskaitse all olevasse Sütiste parkmetsa üles grillid. Linnaosa sõnul saadi selleks luba keskkonnaametilt, kes väidab, et neilt pole seda isegi küsitud.

Linnaosa valitsuse linnakujunduse ja heakorra spetsialist Urmas Kõpp ütleb, et metsas jalutades loeti kokku 40 omaalgatuslikku lõkkekohta, kus inimesed grillimas ja pidutsemas käivad.

«Siis mõtlesime, et grillimist peaks kontrolli all hoidma. Muidu võib mets põlema minna. Tegime kindlad grillikohad teele lähemal, et politsei saaks neil silma peal hoida ja oleks lihtne koristada,» põhjendab Kõpp asja.

Praegu on parkmetsas viis grilliplatsi, kus tulease plekiga ümbritsetud. Pargivaht käib igal hommikul nende ümbrust koristamas.

Kuid tegemist on siiski kaitsealaga. Kas linnaosavalitsus hankis grillide tarvis loa?

«Me ei teinud sinna mingisuguseid grillimajakesi. Me otseselt ei ehitanud sinna midagi. See on ikka pingid ja kinnine grillahi ja sellega ei ole probleemi. Keskkonnaametiga me suhtleme jah… Sealt on põhimõtteline nõusolek juba suvel saadud,» kinnitab Kõpp.

Keskkonnaamet vaidleb vastu. Neilt polevat keegi luba küsinud ja järelikult pole nad seda ka andnud.

Linnaosa poole on selgituste saamiseks pöördunud ka keskkonnainspektsioon. «Oleme alustanud haldusmenetlust, et selgitada välja grillimiskohtade rajaja ja mis alusel see toimus. Grillimiskohtade rajamine kaitsealale on lubatud juhul, kui see toimub kaitseala valitseja nõusolekul ja nende poolt etteantud tingimustel,» lausub inspektsiooni kõneisik Leili Tuul. Delfile kinnitas inspektsioon, et algatati järelevalvemenetlus, kuna Harjumaa keskkonnaamet peab puhkekohti metsale ohtlikuks.

Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats leiab, et tegemist on keskkonnaametnike kiusuga. Kunagi varem pole metsa korrasolek neid huvitanud ega ole nähtud ühtegi ametnikku metsa all prügi korjamas.

Kodu kõrval oleva metsa pärast muretseb ka režissöör Airi Kasera. Tema sõnul kogunevad grilliplatsidele joodikud, kes öö otsa märatsevad ja metsa reostavad. «Ei käi siin politsei ega mupo,» kurdab ta. Hommikul, kui esimesed koeraga jalutajad ja jooksjad metsa lähevad, pidavat see prahti täis olema. Kui päeva peale tehakse lõpuks prügikastid tühjaks, siis näiteks grillplatsidele maha visatud suitsukonisid ei viitsi keegi korjata.

Üleeile oli mitu grilliplatsi hõivatud. Ühe laua taga poolikute mahla- ja viinapudelite taga istunud Rein kiitis rajatist taevani, kuid arvas, et küllap metallivargad need varsti pihta panevad.

Info allikas: Õhtuleht


Комментарии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *